Stelitování
Stelitování je nejnovějším trendem úpravy břitů pilařských nástrojů. Stelit je slitina na bázi kobaltu a chromu s přísadou dalších prvků. Navařuje se na břit nástroje, a to přímo bez použití přídavných materiálů. Výsledkem je tedy velmi pevný spoj, přičemž stelit sám je mnohem odolnější proti opotřebení než rychlořezná ocel. Tuto úpravu lze použít u všech druhů pilařských nástrojů, tedy u rámových, pásových i kotoučových pil.
Stroje ISELI využívají odporové navařování tvarového stelitu. Tyčinka stelitu, která již má tvar břitu, je navařována odporově, což znamená, že teplo vzniká právě v oblasti spoje nosného materiálu se stelitem a nedochází k přetavení veškerého materiálu. Rovněž není nutná předchozí úprava zubu, neboť tvarový stelit je vtlačen přímo do materiálu nástroje. Vzhledem ke tvaru stelitové tyčinky odpadá nutnost odbroušení velkého množství materiálu, což přináší menší zatížení brusky a v konečném efektu nižší náklady na jeden zub.
Operace následující po navaření stelitu je žíhání, kterým se odstraňuje vnitřní pnutí. Zde je důležité ohřát zub na 750 °C. U strojů ISELI se uplatňuje vysokofrekvenční žíhání, které zabezpečuje přesné ohraničení teplot a může být dokonce prováděno synchronně s odporovým navařováním.
Starší technologie navařování stelitu plamenem není z mnoha důvodů firmou ISELI nabízena, neboť vyžaduje předchozí úpravu zubu, konkrétně seříznutí špičky zubu. To je operace navíc, vyžaduje kompletní přestavení brusky, spotřebovává brusné kotouče i čas obsluhy. Další nevýhodou navařování plamenem je větší spotřeba stelitu, neboť při navaření se vytvoří velká kapka stelitu, kterou je nutno odbrousit. To vede opět k větší spotřebě brusných kotoučů i času potřebného pro broušení. Zcela nevýhodným u navařování plamenem se pak jeví přetavení veškerého navařeného stelitu, což může způsobit mikroskopické lunkry (vnitřní bublinky) a následně rychlejší otupení nástroje.
Automatická stelitovačka ISELI SAA je v ČR k vidění např. u LST Trhanov a.s. nebo Delta Kardašova řečice a.s. Poloautomaticá stelitovačka ISELI SH1 je v provozu ve Školním lesním podniku Kostelec nad Černými lesy i ve Školním lesním podniku ve Křtinách. Manuální stelitovačku rámových pil provozuje např. Empo Holz s.r.o Jemnice. V Evropě existují desítky instalací.